Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-NE: 8-18 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

 

ThePay – Platba kartou, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, QR platba, Equa Bank, Bitcoin


 
  1. Úvod
  2. Novinky | Blog
  3. BLOG
  4. Konstrukční tesařské vruty
21.04.2020
BLOG

Konstrukční tesařské vruty

Konstrukční tesařské vruty jsou speciálně vyrobeny pro spojování různých dřevěných výrobků. Ideálně se hodí na dřevotřískové desky, překližky, masiv, OSB desky a lepené vazníky. Konstrukční vruty s drážkou Torx vytváří kvalitní spoje s vysokou svěrnou silou a navíc jsou chráněné proti korozi, což oceníte především u venkovních staveb.

Tesařské konstrukční vruty využijete především pro všechny druhy dřevěných konstrukcí. Pokud zrovna stavíte střešní konstrukce nebo krovy či pergoly, bude vám tento skvělý materiál vítaným pomocníkem, který vám ušetří čas a peníze. Využití vrutů z ušlecht

ilé oceli je v současném dřevostavebnictví opravdu rozsáhlé, protože je použijete při stavbě zahradních domků, zimních zahrad, srubů, můstků i plotů.

Konstrukční vruty jsou určeny zejména pro nosné konstrukce, ale pro své četné výhody jsou s oblibou používány i v pomocných spojích. Jsou k dispozici ve variantách s talířovou hlavou, zápustnou hlavou či šestihrannou hlavou.

Tesařské konstrukční vruty můžete bez problémů použít místo běžných vrutů, svorníků, hřebíků či závitových tyčí.

Jaké jsou tedy hlavní výhody konstrukčních vrutů?

První a hlavní výhodou je pevnost vrutů. Každý vrut je vyroben z kvalitní zušlechtěné oceli, takže získává mechanické vlastnosti, které na celé čáře předčí běžný spojovací materiál.

Druhou nezanedbatelnou výhodou je časová úspora. Je to proto, že vruty se používají bez předvrtání. Díky kvalitní řezné špičce probíhá vrtání i šroubování současně minimálně vynaloženou námahou. Frézovací část na tesařském vrutu pak zmenšuje tření na dříkové části vrutu.

Třetí výhodou je komfort, který si při utahování tesařských vrutů můžete dopřát. Je to dáno drážkou Torx, která umožňuje přesně přenášet krouticí moment bez rizika vyklouznutí šroubovacího nástavce či jeho protočení v drážce.

Čtvrtou výhodou je ochrana proti korozi. Všechny tesařské vruty jsou totiž galvanicky pozinkované, takže efektivně chrání tesařské vruty před korozí. Použitím kluzného laku jako konečné úpravy se výrazně snižuje tření a zároveň je vrut chráněn dalším nánosem laku proti korozi.

Pátou a poslední výhodou je bezpečnost práce, protože všechny tesařské vruty jsou označeny ražbou na hlavě vrutu, která určuje délku vrutu. Tesařské vruty jsou navíc certifikované. Je to výrobek s dlouhou životností a má garantovanou a zaručenou stálou kvalitu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli